Posted in Zabawki ogrodowe

Czym są zabawki ogrodowe?

Zacznijmy od definicji Zabawki ogrodowe ze sklepu bee.pl umożliwiają naszemu dziecku zabawę na świeżym powietrzu. Mogą stanowić one namiastkę prawdziwego placu zabaw lub też go niemal całkowicie zastąpić, jeśli odległość…czytaj dalejCzym są zabawki ogrodowe?

Jakie zabawki ogrodowe sprawią dzieciom najwięcej radości?

Własny ogród – to jest to

Wielu młodym rodzicom marzy się ogródek przy domu. Mając przynajmniej kawałek ziemi, możemy wyposażyć go w przeróżne akcesoria oraz zabawki ogrodowe. Na działce możemy postawić basen wodny (na gorące dni), trampolinę, zjeżdżalnię oraz oczywiście piaskownicę. Gdy mamy nieco więcej miejsca, to warto postawić na domek na drzewie, a nawet na mini ściankę wspinaczkową.

Osoby niemające zbyt dużego ogrodu mogą pokusić się o wersje mini wielu atrakcji. Mała bramka do grania w piłkę nożną, mini kosz do koszykówki, czy też skoczek na pewno uszczęśliwią nasze dziecko. Co więcej, tego rodzaju zabawki zmotywują dzieci do aktywności fizycznej oraz umożliwią rozgrywanie rodzinnych zawodów. Spędzanie wspólnie czasu w ogrodzie to świetna zabawa.

O czym należy pamiętać, kupując zabawkę do ogrodu?


Musimy zrobić co w naszej mocy, aby zminimalizować ryzyko wypadków. Należy po prostu wybrać bezpieczne zabawki przeznaczone na podwórko. Zwróćmy uwagę, dla jakiego wieku zostały one wykonane. Nie możemy dwulatkowi kupić zabawki, która jest przeznaczona dla pięciolatka. Nawet jeśli nasz dwulatek jest uzdolniony, to nie powinien bawić się taką zabawką i to dla własnego bezpieczeństwa.

Musimy także skupić uwagę na sam sposób wykonania gadżetów. Jeśli nie posiadają certyfikatów, które ich dopuszczają do sprzedaży na terenie UE, ich zapach jest zbyt intensywny, mają dosyć ostre krawędzie, czy też są wykonane z kruchego tworzywa, to nie nadają się na pewno do zabawy.

Należy także pamiętać o upodobaniach swojego dziecka. Jeśli lubi się bawić w piaskownicy, to super sprawą będzie wiaderko z foremkami. Nie zmuszajmy naszego dziecka do zabawy pchaczem. Być może okaże się, że jest zbyt wcześnie na tego rodzaju zabawę. Gdy z kolei nasze dziecko chętniej biega lub też spaceruje i nie chce wchodzić na zjeżdżalnię, to także jej nie kupujmy. Na wszystko przyjdzie czas. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie i jest to jak najbardziej normalne.